Droższe śmieci w Brzesku

01.07.2019

Weszła właśnie w życie uchwała samorządu, uzależniająca naliczanie opłat za odbiór odpadów od liczby mieszkańców w gospodarstwie.

Za selekcjonowane śmieci każdy będzie musiał zapłacić 15 zł miesięcznie, przy braku segregacji dwa razy więcej.

Właściciele nieruchomości powinni w pokoju nr 7 w Urzędzie Miejskim złożyć deklarację, na podstawie której otrzymają nowe blankiety opłat – tłumaczy wiceburmistrz Grzegorz Brach.

– Będzie to na pewno znaczący wzrost dla rodzin wieloosobowych. Nie należy ich utożsamiać z rodzinami wielodzietnymi. Rodzina wieloosobowa to często dwa czy trzy gospodarstwa w jednym miejscu. Natomiast mając na względzie trudna sytuację wielu rodzin jest cały wachlarz możliwych ulg. Można stosować indywidualne wnioski o zwolnienie z części opłat, można rozkładać takie opłaty na raty.

Burmistrz przypomina, że podwyżki to rezultat wzrostu opłat za odbiór śmieci, a także wzrostu ilości odpadów, których średnio brzeszczanin wytwarza około 140 kg rocznie.

Warto też pamiętać, że w bazie Brzeskich Zakładów Komunalnych przy Przemysłowej 11 znajduje się Punkt Selektywnej Zbiórki. Mieszkańcy za darmo mogą tam zostawić odpady selekcjonowane, jak i przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, opony, sprzęt elektryczny i odpady wielkogabarytowe.

 

Posłuchaj:
Grzegorz Brach
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN