Drugi dzień akcji RDN Nowy Sącz – uczniowie z Łososiny Dolnej z odblaskami

13.09.2018

Prawie 200 uczniów otrzymało w czwartek (13.09) odblaski od radia RDN Nowy Sącz. Tym razem nasz wóz transmisyjny zaparkował pod Szkołą Podstawową w Łososinie Dolnej. Nasza ekipa radiowa wraz z władzami gminy, powiatu nowosądeckiego i sądecką policją przypominała dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

Szkoła w Łososinie Dolnej znajduje się przy ruchliwej drodze krajowej nr 75, dlatego uczniowie muszą szczególnie uważać w drodze do i ze szkoły.

– Takie akcje są bardzo ważne szczególnie teraz, gdy zamknięty jest Just i kierowcy jeżdżą objazdami w rejonie tej szkoły. Odblaski mają zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo wieczorem, gdy dzieci będą chodzić do kościoła – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Stanisław Golonka, wójt gminy Łososina Dolna.

– Dzisiejsze spotkanie miało na celu przypomnienie nam wszystkim o podstawowych zasadach ruchu drogowego – dodał.

Po rozdaniu odblasków, policjanci wyjaśniali dzieciom, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Wczoraj odblaski dostały dzieci ze szkoły w Witowicach Dolnych.  Natomiast w piątek (14.09) ostatni dzień naszej akcji. Tym razem będziemy gościć w Grybowie.

 

Posłuchaj:
Stanisław Golonka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN