Drugi most na Wisłoce w Mielcu prawie gotowy

11.01.2020

Finał prac ma nastąpić w połowie kwietnia, a póki co kończone są m.in. roboty przy chodniku, ścieżce pieszo- rowerowej i krawężnikach.

Jak mówi Jarosław Jochymek, dyrektor kontraktu z firmy Budmiex, mimo majowego ulewnego deszczu w ubiegłym roku udało się zrealizować zamierzony plan.

– Mieliśmy bardzo poważne uszkodzenia na placu budowy z licznymi podtopieniami. Natomiast planowaliśmy wykonać stan surowy mostu  do końca ubiegłego roku i to nam się udało.

Most jest jednym z elementów obwodnicy północnej Mielca, który ma zdecydowanie poprawić komunikację w mieście – wyjaśnia Władysław Ortyl, podkarpacki marszałek.

Ta przeprawa usprawni ruch w Mielcu, szczególnie dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poprawi się bezpieczeństwo, czas dojazdu. Inwestycja ta będzie jeszcze kontynuowana poprzez wiadukt kolejowy w Mielcu oraz drogi z Rzędzianowic do Piątkowca.

Marszałek nie ukrywa, że chciałby, aby te zadania gotowe były na przełomie 2022/2023 roku.

Most z 2,5 – kilometrowym odcinkiem drogi od Rzędzianowic do Mielca kosztować będzie 44 mln zł,  z czego 36,5 mln złotych pochodzi ze środków zewnętrznych Województwa Podkarpackiego.

Posłuchaj:
Jarosław Jochymek
Władysław Ortyl
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN