Co drugi uczeń ofiarą przemocy w internecie [WIDEO]

18.09.2017

Co drugi uczeń był ofiarą przemocy w internecie, wielu z nich zetknęło się także z seks przemocą w sieci, a rodzice praktycznie w ogóle nie rozmawiają na ten temat ze starszymi dziećmi. To tylko niektóre dane z opracowanego właśnie raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Zjawiskom lokalnie próbuje przeciwdziałać tarnowskie Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Prezes Krzysztof Głomb, który był gościem programu Słowo za słowo uważa, że dotychczas nikt się tym na poważnie nie zajmował.

Polskie szkoły i ich uczniowie sa bardzo silnie zagrożeni cyber przemocą. Prawie połowa uczniów w szkołach została dotknięta jakimś elementem internetowej przemocy. Nie wypracowano niestety w skali kraju systemowego rozwiązania – dodaje prezes.

Nadzieją na poprawę sytuacji jest opracowany przez Ministerstwo Edukacji dokument, który za kilka tygodni ma trafić do szkół. Zawiera on zbiór rekomendacji i procedur dla nauczycieli i rodziców dotyczący zachowania na wypadek zagrożenia. Jest on zbieżny z nowym prawem oświatowym. Niebawem także Stowarzyszenie Miasta w Internecie planuje w Warszawie specjalny konwent poświęcony cyber przemocy. A w każdej chwili, od zaraz, organizacja namawia pedagogów do kontaktu. Krzysztof Głomb zapewnia, że odpowie na zgłoszenie każdej ze szkół.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Krzysztof Głomb
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN