Tarnowianie chcą powrotu do starego rozkładu jazdy autobusów MPK

13.05.2020

Obowiązujący weekendowy rozkład jazdy autobusów MPK budzi wiele emocji wśród mieszkańców Tarnowa.

Od drugiej połowy marca w Tarnowie obowiązuje sobotnio-niedzielny rozkład jazdy.

Zdarza się tak, że nie mamy czym dojechać do pracy, bo autobusy są przepełnione, a nie zawsze jest podstawiany drugi – mówi jedna z pasażerek.

– Bardzo dużo osób już jeździ autobusami i one nie są wcale puste. Najlepiej by było, żeby wróciły one do starego rozkładu, żeby nie było tak tłoczno. Bo już chwilami jest tłoczno, a jeżdżę dlatego wiem. – Dzisiaj rano jechałyśmy do dentysty i musiałyśmy się zatrzymać na drugim przystanku bo było za dużo osób w autobusie i czekałyśmy 15 minut żeby dojechał drugi. To jest bezsensu moim zdaniem. – Normalnie niech zaczną jeździć bo ludzie nie mają się czym dostać.

Prezes MPK Jerzy Wiatr podkreśla, że obecna sytuacja powoduje wielomilionowe straty.

– Te ograniczenia są wręcz absurdalne, że wozimy autobusem dwunastometrowym, który ma pojemność 80-100 osób 13-15 pasażerów. Jest to połowa miejsc siedzących. Powoduje to ogromne straty finansowe, bo koszty są te same, a przychody mniejsze.

Jak wiecie z informacji Radia RDN Zarząd Dróg i Komunikacji planuje powrót do roboczego rozkładu jazdy dopiero w czerwcu.

W związku z przepisami wprowadzonymi przez rząd w autobusach miejskich może podróżować nie większa liczba osób niż połowa dostępnych miejsc siedzących.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jerzy Wiatr
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN