Duże zainteresowanie konkursem o bezpieczeństwie nad wodą [ZDJĘCIA]

01.07.2019

Przez rysunki i obrazy, młodzi z Małopolski uczą się bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Na konkurs Wodnego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego „Bezpiecznie z wodą i przyrodą” wpłynęło ponad tysiąc prac.

Wiele z nich dotyczyło niebezpiecznych sytuacji nad zalewami i rzekami.

Uczestnicy, z którymi rozmawiał reporter RDN mówią, że w swoich rysunkach chcieli pokazać brawurę ludzi i nieodpowiedzialność.

– Był taki facet, który trzymał na rękach panią i ona była martwa przez to, że się utopiła w tej wodzie. – Alkohol plus woda równa się śmiertelna przygoda. – Narysowałem człowieka, który tonie. Ten człowiek tonął, gdy na brzegu wisiała czerwona flaga. To ostrzega przed tym, żeby nie kąpać się bez ratownika lub gdy ratownik nie patrzy. – Twarz człowieka i obok niego alkohol.

Chcemy poprzez takie akcje uświadamiać dzieci, że zabawy w wodzie bywają niebezpieczne – mówi prezes tarnowskiego WOPR, Jerzy Kacer.

– Świadomość dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa i zachowania nad wodą. Bo podczas oglądania w tych rysunkach, jest bardzo dużo aspektów dotyczących bezpieczeństwa. Jeżeli od młodych lat, dzieci rysują i kodują sobie te niebezpieczeństwa, to mam nadzieje że to się przyczyni do zmniejszenia utonięć w całym naszym kraju.

Główne nagrody otrzymali Ewelina Boryczka z Tarnowa, Malwina Flądro ze Szczepanowa i Klaudia Sambor z Brzeska. Wiele prac otrzymało również wyróżnienia.

Współorganizatorem konkursu byli tarnowska Policja, a także samorządy powiatowe z Brzeska oraz z Tarnowa.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Jerzy Kacer
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy