Duże zainteresowanie programem 300 plus

24.07.2018

Od 1 lipca wpłynęło do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej blisko 2700 wniosków o przyznanie pieniędzy na zakup wyprawki szkolnej.

Mimo że dokumenty można było składać elektronicznie, rodzice nie chcieli czekać na ostatnią chwilę. – W pierwszych dniach wpływało dużo wniosków, a liczba złożonych aplikacji jest już ogromna – mówi reporterowi RDN Małgorzata Mularczyk, kierownik świadczeń rodzinnych w tarnowskim MOPS. – Mamy już 2695 złożonych wniosków, które wpłynęły drogą elektroniczną, za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu „Empatia”. Drobne błędy się zdarzają. Ale dzwonimy i informujemy, że wniosek należy poprawić. W sumie spodziewamy się, że złożonych zostanie od 8 do 9 tysięcy wniosków. Teraz możemy powiedzieć, że blisko 1/3 została złożona – dodaje kierowniczka.

Od 1 sierpnia wnioski do programu 300 plus będzie można złożyć osobiście. – Spodziewamy się, że z tej formy skorzysta wiele osób – mówi Małgorzata Mularczyk. – Od sierpnia będzie już można składać wnioski w wersji papierowej. Będą one przyjmowane w czterech punktach na terenie Tarnowa. W budynkach Urzędu Miasta przy ulicy Goldhammera 3 oraz Nowej 4 oraz w oddziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Granicznej 8a. Dodatkowo zostanie uruchomiony punkt w hali sportowej przy ulicy Krupniczej – informuje.

Wypłata świadczeń rozpocznie się pod koniec lipca. Tarnowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej deklaruje, że w pierwszej kolejności pieniądze otrzyma blisko 1300 osób, które złożyły poprawnie wniosek drogą elektroniczną.

Kolejne wypłaty będą realizowane sukcesywnie, po weryfikacji złożonych wniosków.

Posłuchaj:
Małgorzata Mularczyk
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN