Duże zainteresowanie programem grantowym InicjaTyWy

19.06.2019

Ponad 2 200 głosów oddali internauci na 9 projektów zgłoszonych przez organizacje z Brzeska i okolic w konkursie grantowym InicjaTyWy Carlsberg. W rezultacie w sąsiedztwie Browaru Okocim zrealizowane zostaną trzy zaproponowane przedsięwzięcia. Jakie?

W Brzesku wygrał projekt dotyczący rewitalizacji zieleni miejskiej w rynku zgłoszony przez Miejski Dom Kultury.  Rynek –  jak pokazało ostatnie święto miasta  – coraz częściej staje się centrum życia kulturalnego.  A projekt polega na odnowieniu zieleni przyulicznej.  Planowany jest zakup kwietników na lampy, ziemi do kwiatów oraz sadzonek. Zaplanowano też wspólne sadzenie kwiatów przez wolontariuszy MOK i Browaru Okocim oraz przedstawicieli osiedli Stare Miasto, Zielona i Okocimskie.

Kolejny zwycięski projekt zgłosili strażacy ochotnicy z Łoniowej. Umożliwi on modernizację pokrycia dachowego Amfiteatru, w którym odbywają się przeglądy zespołów folklorystycznych czy dożynki. Grant uzupełni środki na ten cel uzyskane od samorządu gminy Dębno i OSP Łoniowa.

Trzeci z projektów, które zwyciężyły w głosowaniu nosi nazwę „OSP Bucze użyczy wszystkim klucze” i przewiduje remont oraz zagospodarowanie sali w budynku remizy OSP. Każda z organizacji otrzyma grant w wysokości 10 tys. zł, a na realizację zadań mają czas do końca października tego roku.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN