Studenci rezygnują?

14.11.2018

Jak sprawdziliśmy, na tarnowskiej uczelni zdarzają się takie sytuacje, ale, jak mówi Piotr Kopa, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, nie są one częste.

– Zdarza się, że osoby przechodzą cały proces rekrutacji, dokonują zapisu na studia, a później z różnych względów nie pojawiają się na zajęciach, lub rezygnują ze studiów – przyznaje Piotr Kopa.

Niektórzy studenci muszą rezygnować z przyczyn niezależnych od nich, jednak jest też taka część, która nie podchodzi do egzaminów, a na studia zdaje tylko po to, by mieć przedłużoną legitymację studencką na kolejne pół roku.

Cierpią na tym tylko ci, którzy rzeczywiście chcieliby podjąć naukę na danym kierunku, a z powodu braku miejsc nie mogą.

– Jednak i dla nich istnieje rozwiązanie – informuje rzecznik PWSZ. – Gdy osoba, która rezygnuje ze studiów poinformuje uczelnię o swojej decyzji, na jej miejsce może zostać przyjęta inna osoba, która w toku rekrutacji nie dostałą się na studia. Taka osoba musi wcześniej złożyć pismo, w którym wyrazi chęć podjęcia nauki w przypadku, gdyby ktoś zrezygnował – tłumaczy Piotr Kopa.

Problemu znikających studentów nie mają natomiast uczelnie, gdzie semestr studiów jest płatny, czyli np. Tarnowska Szkoła Wyższa.

Posłuchaj:
Piotr Kopa
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN