Marcin Ociepa: – Mamy za wiele wojenki politycznej w Polsce

07.07.2020

Wiceminister obrony narodowej apelował w Tarnowie o poparcie w drugiej turze wyborów dla prezydenta Andrzeja Dudy.

Podkreślał podczas spotkania z mieszkańcami, że to właśnie podczas jego prezydentury znacznie poprawiło się bezpieczeństwo Polski i zwiększono nakłady na modernizację armii.

Zakupy F35, himarsy i wiele innych sprawiają, że podnosimy zdolności obronne polskiej armii. My nie szukamy wrogów, ale chcemy być bezpieczni, stosować strategię odstraszania. Te 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy to jest okres najlepszy w historii,  jeśli chodzi o nakłady na modrnizację naszej armii.

Wiceminister Ociepa mówił też o ważnej roli Wojsk Obrony Terytorialnej, które powstały dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie i sprawdziły się zwłaszcza podczas walki z koronawirusem.

– Tym ludziom, którzy wstąpili do WOT-u należy się wielki szacunek i wyrazy uznania. WOT powstał dlatego że był w programie Zjednoczonej Prawicy i dlatego, że prezydentem był Andrzej Duda. Chciałem mieszkańców Tarnowa i ziemi tarnowskiej poprosić o to,  abyśmy nie zmieniali kapitana w trakcie gry. Jest przed nami dużo wyzwań związanych z pandemią, kryzysem gospodarczym, dlatego musimy mieć stabilną władzę, dobrą współpracę prezydenta, rządu i parlamentu.

Druga tura wyborów prezydenta RP już 12 lipca. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. W II turze prezydent Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że jeszcze do 10 lipca można wziąć z urzędu zaświadczenie o prawie do głosowania, które uprawnia do głosowania w dowolnej obwodowej komisji wyborczej.

Posłuchaj:
Marcin Ociepa
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN