Słuchacze zwracają uwagę na duży ruch pojazdów oraz za mało przejść dla pieszych przy Krakowskiej

29.08.2019

Mieszkańcy mówią że bardzo często dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pędzących kierowców i pieszych.

Jak mówią reporterowi RDN, to jest bardzo niebezpieczny rejon miasta, szczególnie dla dzieci idących do szkoły.

To jest główna droga, dodatkowo dzieci uczęszczają do szkoły. Niby przejścia też są, sygnalizacja świetlna również. – Widziałem niedawno jedną stłuczkę. Ciężarówka wjechała w samochód osobowy, nie zatrzymała się, tylko na czerwonych światłach przejechała. – Droga jest bardzo ruchliwa. Dla mnie brakuje tutaj barierek, szczególnie bliżej ulicy, gdy się idzie z dzieckiem, bo ono jest nieobliczalne. Ruch od rana do wieczora jest olbrzymi.

Zdaniem Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, rozwiązanie komunikacyjne w tym rejonie powinno zapewniać bezpieczeństwo. – Nie planujemy tworzyć nowych przejść dla pieszych oraz skrzyżowań z sygnalizacją świetlną – mówi dyrektor Artur Michałek.

– Te rozwiązania uznajemy za bezpieczne pod warunkiem że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, stosują się do kryteriów organizacji ruchu oraz przepisów prawa o ruchu drogowym. Wyznaczenie dodatkowych przejść dla pieszych z uwagi na fakt, że jest to droga która prowadzi natężenie ruchu o dużej częstotliwości pojazdów, nie wchodzi w grę.

Kilka lat temu został zmieniony układ komunikacyjny w rejonie ulicy Krakowskiej. Wprowadzony został na bocznych ulicach ruch jednokierunkowy. Powstały również dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i przejściami dla pieszych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN