Dwie osoby trafiły do szpitala po wybuchu butli z gazem w jednej z kamienic przy ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

30.12.2018

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 15:30. Na miejscu pojawili się strażacy, jednak mieszkańcy ugasili ogień jeszcze przed ich przyjazdem. Wybuch butli był w mieszkaniu na drugiej kondygnacji, płonęła kuchnia. Ogień udało się opanować przy pomocy gaśnicy proszkowej.

Jak informują sądeccy strażacy – W mieszkaniu znajdowały się dwie butle 11 kg propan butan, które mieszkańcy zakręcili i wynieśli na zewnątrz obiektu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby mieszkające w budynku.

Jednej z nich mieszkańcy udzielili pomocy na miejscu, drugą trzeba było wynieść na zewnątrz. W chwili, gdy doszło do wybuchu, w kamienicy było 11 osób. Pozostali nie potrzebowali pomocy medycznej.

Mieszkańcy drugiej i trzeciej kondygnacji kamienicy wyszli z budynku jeszcze przed przyjazdem służb. Mieszkań początkowo nie opuściły osoby z pierwszej kondygnacji, ale tutaj także konieczna była ewakuacja. Strażacy odcięli prąd i gaz w całym budynku, upewnili się, czy nie ma zagrożenia pożarowego i przewietrzyli cały budynek. Udzielono też pomocy dwóm poszkodowanym osobom, które trafiły do szpitala.

Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że druga i trzecia kondygnacja budynku jest uszkodzona na tyle, że nie można w niej teraz mieszkać. Do domu mogli wrócić tylko mieszkańcy pierwszej kondygnacji. Na miejscu pojawiły się też Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne, a także Grupa Dochodzeniowo – Śledcza KM Policji w Nowym Sączu. Policjanci zabrali butle z gazem w celu dalszego dochodzenia.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30