Dwie przegrane PiS-u w gorlickim

05.11.2018

Mieszkańcy trzech gmin w powiecie gorlickim poszli dziś do urn. Dla całego regionu frekwencja końcowa wyniosła równe 50%. To znaczy, że tylko połowa uprawnionych osób zdecydowała, kto będzie rządzić w trzech tutejszych gminach. Jak wyglądają wyniki podane przez PKW?

gmina Uście Gorlickie

Zbigniew Ludwin będzie przez najbliższych pięć lat rządzić w Uściu Gorlickim. Mieszkańcy gminy obdarowali go 1 636 głosami. To oznacza, że zdobył on 54 procentowe poparcie. Jego rywal Tomasz Andrusikiewicz – nieco ponad 46%.

Dotychczasowy wójt Dymitr Rydzanicz nie ubiegał się o reelekcję. W pierwszej turze wziął jeszcze udział Andrzej Paluch.

gmina Gorlice

PSL wygrał z PiS-em w gminie Gorlic. Kandydaci tych ugrupowań zmierzyli się tu w drugiej turze wyborów samorządowych. Wyniki głosowania pokazują, że Jan Przybylski związany z lewicą zebra prawie 54 procentowe poparcie. Maria Gubała z komitetu PiS – 46 procentowe. Różnica głosów wynosi ponad 480.

gmina Lipinki

Kandydat PiS-u przegrał w gminie Lipinki. Witold Bochenek otrzymał tu 1501 głosów. Jednak wystawiony przez KKW Nasza gmina w Lipinkach, okazał się w tym starciu lepszy. Zdobył ponad 180 głosów więcej, a w sumie prawie 53% wszystkich oddanych głosów.

Do wyborów poszło tu blisko 58% mieszkańców.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN