Dwóch sądeckich biznesmenów na liście najbogatszych Polaków

18.06.2019

Tygodnik Wprost opublikował coroczny ranking 100 osób, które mogą pochwalić się największym majątkiem w kraju. Gdzie uplasowali się przedstawiciele naszego regionu?

Najbogatszym Sądeczaninem według tygodnika jest Andrzej Wiśniowski. Założyciel i właściciel firmy produkującej bramy garażowe jest na 45. pozycji z majątkiem o wartości 925 milionów złotych. Jest to jego debiut w tym zestawieniu. Na 62. miejscu znalazł się Ryszard Florek. W porównaniu z ubiegłym rokiem właściciel firmy FAKRO spadł o 34 pozycje. Jego majątek jest wart o połowę mniej, niż było to w poprzednim notowaniu.

Sądeckim akcentem w zestawieniu jest Zbigniew Jakubas, do którego należy m.in. Newag. Jest on 14. z majątkiem wartym 2,5 miliarda złotych. Najbogatszym Polakiem jest Michał Sołowow, który wyprzedza Zygmunta Solorza-Żaka, oraz Sebastiana i Dominikę Kulczyków.

Warto dodać, że w ubiegłym roku notowano jeszcze Konrada i Magdalenę Pazganów, dzieci byłego właściciela Konspolu oraz Romana Kluskę założyciela firmy Optimus. W podobnym notowaniu, które w marcu opublikował Forbes, Ryszard Florek był 27. z majątkiem wartym 1 milard 251 milionów złotych, a Andrzej Wiśniowski 72. z majątkiem o wartości 681 milionów złotych.

Posłuchaj:
Krzysztof Rosłoński
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30