Czy dyrektor skonfliktowany z nauczycielami odejdzie z pracy? [WIDEO]

22.02.2018

Możliwe, że sposobem na rozwiązanie konfliktu w I LO w Dębicy będzie odejście dyrektora. Wariant rezygnacji z pracy Leszka Klabachy poróżnionego z nauczycielami jest także brany pod uwagę.

Starosta dębicki Andrzej Reguła, który był gościem wyjazdowego programu Słowo za słowo przyznaje, że organ prowadzący musi podjąć jakąś decyzję, bo sprawa nie rozwiąże się sama.

Zastrzega, że nie ma zastrzeżeń merytorycznych do szefa tej znanej w Dębicy placówki. – Na swoje usprawiedliwienie mam to, że  ja proponowałem, a zarząd dał dyrektorowi zaufanie na 2 lata i teraz kończyłby się okres tego powołania. Te grupy, które od początku zwalczały dyrektora wystąpiły do kuratora, który zgodnie z prawem dał mu umowę na pięć lat. Dzisiaj trudno będzie znaleźć argumenty, żeby zdyskwalifikować tę sytuację – mówi Andrzej Reguła.

Starosta nie odżegnuje się od zarzutów, że dyrektora, który jest mężem wpływowej radnej powołano z powodów powiązań politycznych. Przyznaje też, że wypowiedź sprzed tygodnia, w której omdlenie nauczycielki z powodu stresu w pracy komentuje jako brak zrównoważenia psychicznego, była nadużyciem. – Zaraz po wypowiedzeniu tych słów zorientowałem się, że chyba za daleko poszedłem, ale tak czasem w pracy bywa. U mnie to niejeden by zemdlał, po trudnej rozmowie, gdy np. zawalił sprawę. Może poszedłem za daleko, ale stało się już – tłumaczy starosta.

Starosta jest już po spotkaniach ze wszystkimi stronami konfliktu. Decyzja dotycząca przyszłości szkoły ma zapaść w poniedziałek. Zdaniem szefa powiatowego samorządu w szkole jest kilka zwalczających się nawzajem frakcji nauczycielskich, a prawda leży pośrodku.

Najgorsze, że cierpią na tym uczniowie, którzy zamiast czas poświęcać na naukę, zajmują się teraz głównie zamieszaniem w I Liceum. Więcej w Pulsie Regionu.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Andrzej Reguła
Andrzej Reguła
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN