Dyrektorzy szkół rzemieślniczych dostali wypowiedzenia

24.04.2018

Wypowiedzenia z pracy otrzymali dyrektorzy szkół prowadzonych przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Chodzi o szkoły w Tarnowie, w Pilźnie i w Jodłowej.

Co będzie po 30 czerwca, kiedy szkoły zawodowe zostaną bez dyrektorów? – pytają zaniepokojeni rodzice i proszą RDN o interwencję w tej sprawie.

Andrzej Kuta, prezes Izby całą sytuację tłumaczy przede wszystkim względami ekonomicznymi, które dotyczą LO w Jodłowej. Placówka otrzymała o 33 tys. zł. niższe dofinansowanie z samorządu.

Wypowiedzenia nie wpływają na funkcjonowanie placówek, są nabory, szkoły działają bardzo dobrze – powiedział RDN prezes Andrzej Kuta. – Szkoły funkcjonują, dyrektorzy dostali wypowiedzenie. Poprosiliśmy tu dyrektorów i powiedzieliśmy, że dostaną wynagrodzenie ale żeby zrozumieli, jaka sytuacja jest w izbie. Szkoły będą funkcjonować, oni będą w tych szkołach pracować jako nauczyciele – dodaje.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy, pod koniec lutego Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie wypowiedziała umowę starostwu powiatowemu w Dębicy na prowadzenie LO w Jodłowej.

Kto więc będzie prowadził dalej LO w Jodłowej? Jaka będzie jego przyszłość? Na razie nie wiadomo.

Posłuchaj:
Andrzej Kuta
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30