Po dyskusji na temat stadionu w RDN, jeden z radnych apeluje o dwa obiekty

04.10.2017

Kazimierz Żurowski skierował do prezydenta Romana Ciepieli pismo, w którym proponuje rozdzielenie żużla i piłki nożnej przy planowaniu modernizacji Stadionu Miejskiego.

Radny PiS, jako miejsce rozgrywania meczów piłkarskiej Unii, wskazuje otwarty niedawno stadion piłkarsko-lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego. – Skoro powstał w Tarnowie taki obiekt, to uważam, że powinien on służyć mieszkańcom. Trybuna na 2 tysiące miejsc, murawa oraz oświetlenie czynią ten obiekt częściowo przygotowanym do rozgrywek piłki nożnej – mówi Kazimierz Żurowski.

Żurowski wspomina, że prezesi spółek żużlowej i piłkarskiej wielokrotnie powtarzali, iż pogodzenie dwóch dyscyplin na jednym stadionie powoduje wiele trudności. Według radnego proponowane przez niego rozwiązanie zmniejszyłoby koszty modernizacji stadionu w Mościcach, jak również pozwoliłoby zaoszczędzić środki podczas organizowania meczów piłkarskich. – Obecnie organizacja zawodów piłki nożnej to koszt 5 tysięcy złotych. Z uwagi, że obiekt jest wielki, trzeba zapewnić odpowiednią ilość służby i ochrony. Jeżeli byśmy dedykowali temu nowy stadion, to takie zawody mogłyby się zamknąć w kwocie tysiąca złotych – dodaje radny.

Stworzenie stadionu tylko żużlowego pozwoliłoby, aby teren murawy zagospodarować na drugi, mniejszy tor, a w trakcie koncertów mogłaby tam powstawać estrada. Kazimierz Żurowski chciałby, aby wypracowana została koncepcja, która będzie zaakceptowana przez wszystkich, w tym również przez kibiców.

Posłuchaj:
Kazimierz Żurowski
Kazimierz Żurowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN