Dzieci mają problemy ze słuchem

14.03.2018

Lekarze alarmują, bo często dopiero gdy przychodzą problemy z nauką wychodzi na jaw, że powodem jest niedosłuch. – W Tarnowie dla niesłyszących czy słabo słyszących dużą pomocą jest szkoła – mówi Bartek z Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących, w której – jak dodaje – mogą się indywidualnie rozwijać.

– Uczymy się w kilkuosobowych grupach, nauczyciele pomagają nam w języku migowym i potrafią nas objąć indywidualną opieką. Na pewno mamy tu bardziej indywidualne podejście do każdego z nas. Nie ma poczucia tłumu – dodaje uczeń.

Jak mówi Beata Domańska, dyr. Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących, coraz więcej rodziców zgłasza dzieci z problemami w komunikacji. Aby im pomóc, szkoła stara się odkrywać ich talenty, by łatwiej im było funkcjonować w społeczeństwie. – Też jest to wzmocnienie dla rodziców, bo mogą postrzegać swoje dziecko jako nie tylko te, które musi sprostać wymaganiom edukacyjnym, ale które rywalizuje z innymi i potrafi zaoferować zdrowym ludziom coś od siebie – dodaje dyrektorka.

W Zespole Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy Romanowicza w Tarnowie uczy się 54 uczniów. Placówka zorganizowała właśnie Dzień Otwarty.

Posłuchaj:
Uczeń
Beata Domańska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy