Dzieci miały dostęp do skażonej wody – Interwencja RDN

07.12.2017

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej od rana piły zanieczyszczoną wodę. Dopiero po interwencji naszych reporterów dyrektor szkoły dowiedziała się, że powinna zakręcić kurki. Sanepid w ujęciu wiejskim w Pisarzowej wykrył bakterię z grupy coli i Escherichia coli. Do szkoły nie dotarł jednak komunikat.

Woda, w której znajdują się bakterię coli może być użyta co najwyżej do spłukania toalet, ale nie do picia czy mycia rąk. Rzecznik wojewódzkiego sanepidu, Jacek Żak przekonuje, że informacja o zanieczyszczeniu została przekazana do wodociągów. Te powinny poinformować szkołę – Wodociągi muszą poinformować wszystkich użytkowników w tym zakresie – tłumaczy rzecznik. – Sukcesywnie spółka to pewnie zrobi.

Dziś w szkole w Pisarzowej nie wiedziano jednak o zanieczyszczeniu przez około 6 godzin. – W tym czasie wiele się mogło wydarzyć – alarmuje nasza słuchaczka.

Dyrektor szkoły przekonuje, że nie dostała informacji od Wodociągów. Żeby sprawdzić dlaczego, próbowaliśmy się skontaktować z szefem spółki. Ten jednak nie odbierał telefonu.

Dobra wiadomość jest taka, że pani dyrektor tuż po naszym telefonie sama sprawdziła sprawę bezpośrednio w sanepidzie. Zakręciła kurki i dzieci nie mają już dostępu do skażonej wody.

Posłuchaj:
Relacja
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30