Dzięki Tarczy Antykryzysowej w gminie Wierzchosławice nie będzie przestoju w inwestycjach [WIDEO]

03.07.2020

Wójt Andrzej Mróz, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że Tarcza Antykryzysowa dla samorządów i blisko milion złotych przekazanych na inwestycje w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych równoważy straty, które poniosła gmina w związku z mniejszymi wpływami do budżetu.

Straty wywołane pandemią za 4 miesiące tego roku, wójt wyliczył na ponad 700 tys. złotych.

Tymczasem samorząd otrzymał promesę na 970 tysięcy złotych, dlatego – jak zapewnia Andrzej Mróz – plany są ambitne jeśli chodzi o inwestycje.

– Kończymy remont domu ludowego w Wierzchosławicach, rozpoczynamy budowę chodników w Mikołajowicach, Bobrownikach Małych. Otrzymaliśmy dotację do remontu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowie. Będziemy remontować drogi w Sieciechowicach i w Rudce (odcinek drogi dojazdowej do MOP). Z dużych inwestycji to także budowa windy dla osób z niepełnosprawności w szkole w Wierzchosławicach oraz zakup autobusu pod potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami (ze środków PEFRON).

Ponadto w Rudce będzie budowany zbiornik retencyjny, który ma chronić mieszkańców przed powodzią, ale też skutkami suszy.

Zaplanowano także termomodernizację szkoły w Rudce. Remontu doczekają się też boiska sportowe w Ostrowie i Komorowie.

Posłuchaj:
Andrzej Mróz
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN