Dziesiąty Galicyjski Turniej Zaprzęgów Regionalnych w Ujanowicach mocno udany [ZDJĘCIA]

29.07.2018

Maszyny coraz częściej zastępują zwierzęta. Tak jest między innymi w przypadku koni. Mieszkańcy regionu zwrócili na to uwagę podczas Galicyjskiego Turnieju Zaprzęgów Regionalnych w Ujanowicach. Właśnie tu wiele osób podziwiało piękno zwierząt i zręczność woźniców.

– Takie zawody dla mnie to jest coś pięknego. Podobają mi się ubiory woźniców, powozy, piękne są też konie – chwali jeden z widzów. Jak dodaje kolejna osoba – Jest coraz mniej koni. Dawniej praktycznie w każdym domu był koń, teraz są dwa, trzy konie na wieś. Ludzie pracują, często wyjeżdżają, nie mają czasu na to, by hodować konie.

Nie wszyscy jednak zrezygnowali z hodowli tych zwierząt. Jak przekonywał naszą reporterkę jeden z woźniców, który brał udział w zawodach, konie to jego pasja od wielu lat.

– Konie miałem od małego, zawsze mnie to cieszyło. Pierwszego konia miałem już w wieku 6 lat. Wtedy się zaczęła ta pasja. Teraz hoduje już dziesięć koni – tłumaczy Łukasz Król.

Galicyjski Turniej Zaprzęgów Regionalnych w Ujanowicach miał już 10. jubileuszową odsłonę. Dodatkową atrakcją dnia były pokazy skoków ze spadochronem. Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj:
Ludzie
Łukasz Król
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN