Dziś 54. Niedziela Środków Społecznego Przekazu

20.09.2020

Potrzebujemy przekazu dobrych wiadomości – mówił na antenie radia RDN rzecznik Konferencji Episkopatu Polski o. Leszek Gęsiak, jezuita.

Trzecia niedziela września to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Od 1967 roku papież z tej okazji wydaje orędzie. Tradycję tę zapoczątkował papież Paweł VI.

W tym roku, z okazji 54. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, papież Franciszek poświęcił orędzie narracji. Jak czytamy (…) aby się nie zgubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii. – Kluczowym jest tutaj słowo prawda – komentuje rzecznik KEP o. Leszek Gęsiak.

Prawda, czyli obraz niezafałszowany. My dziś mamy taką tendencję w mediach, różnych z resztą, co wynika ze specyfiki ich pracy i natłoku informacji, że musimy dokonywać pewnej selekcji. Z tego wyselekcjonowanego wybieramy to, co o danym wydarzeniu czy rzeczy powiemy. Być morze Ojciec Święty mówiąc o tym elemencie prawdy miał to na myśli, abyśmy rzeczywiście mówili to co powie rzeczywiste przesłanie wydarzenia, rzeczywistą prawdę.

Z okazji święta mediów młodzieżowa telewizja Synaj.tv stworzyła film o mediach diecezji tarnowskiej. Znajdziecie go TUTAJ.

Całą rozmowa z rzecznikiem KEP znajdziecie poniżej.

Posłuchaj:
cała rozmowa
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN