Dziś Światowy Dzień Misyjny

18.10.2020

Oto ja, poślij mnie –  to hasło tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, zwanego Niedzielą Misyjną. W Polsce rozpoczyna się także Tydzień Misyjny. Będzie to okazja do modlitwy i wsparcia misji.

Misjonarze proszą o pomoc materialną, ponieważ bez niej nasza posługa byłaby niemożliwa – mówi ks. Tomasz Kaczor, kapłan diecezji tarnowskiej, posługujący w Boliwii.

– Na misjach bardzo jest potrzebna modlitwa. Na każdym kroku odczuwamy to wsparcie. Prosimy też o ofiary materialne. Nie można mówić ludziom o Panu Bogu, jeżeli są głodni, bo nie będą w stanie się skupić na tym, co my mówimy. Zanim zaczniemy głosić Ewangelię, to musimy tych ludzi nakarmić. Jest to widoczne zwłaszcza podczas pandemii, bo Boliwia jest jednym z najbiedniejszych krajów Ameryki Południowej – dodaje.

W zeszłym roku Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zebrały podczas Niedzieli Misyjnej i przekazały Stolicy Apostolskiej kwotę 1 134 489,43 USD.

Pieniądze te zostały przeznaczone na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych a także formację katechistów, kapłanów i rozwój ewangelizacji medialnej.

W sumie zostało zrealizowanych 58 projektów. Z obliczeń Kongregacji Ewangelizacji Narodów wynika, że pomoc Papieskich Dzieł Misyjnych dociera do 600 mln katolików.

Posłuchaj:
ks. Tomasz Kaczor
Ewa Biedroń, KEP
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN