Na dzisiaj zaplanowano posiedzenie w sprawie ekstradycji męża Grażyny Kuliszewskiej

14.11.2019

Wniosek rozpatrywany jest w sądzie Westminster Magistrates Court w Londynie. Czesław K. został zatrzymany w Londynie 22 lipca na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Wydał go Sąd Okręgowy w Tarnowie na wniosek Prokuratury Okręgowej. 

Oficjalnie prokuratura nie potwierdza, jakie zarzuty były podstawą do przygotowania nakazu aresztowania. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o zarzut zabójstwa.

Mężczyzna przebywa w areszcie. Wcześniej reprezentująca Czesława K. mecenas występowała w imieniu swojego klienta o zastosowanie kaucji lub dozoru policyjnego. Te wnioski sąd jednak odrzucił.

Jeśli dzisiaj zapadnie decyzja o ekstradycji, nie będzie to oznaczać, że Czesław K. od razu trafi do Polski. Będzie miał bowiem siedem dni na odwołanie się od tej decyzji. Jak przypomina rzecznik Prokuratury Okręgowej Mieczysław Sienicki dopiero po wyczerpaniu procedur i uprawomocnieniu się orzeczenia o wydaniu podejrzanego stronie polskiej Czesław K. zostanie przetransportowany do Polski i wtedy w Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie będą wykonywane z jego udziałem czynności procesowe.

Dodajmy, że brytyjska policja powinna wykonać decyzję o ekstradycji w ciągu dziesięciu dni po jej uprawomocnieniu.

Przypomnijmy, że Grażyna Kuliszewska zaginęła na początku roku w Borzęcinie. Jej ciało po dwóch miesiącach odnaleziono w Uszwicy.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN