– Dziwny ten remont – komentują mieszkańcy z ul. Konopnickiej

15.09.2020

Mieszkańcy skarżą się, że zamiast naprawić całą jezdnię, remont obejmuje jedynie wypełnienie niektórych ubytków w jezdni.

Dodatkowym problemem, według przedsiębiorców z ulicy Konopnickiej jest brak odpływu wód opadowych do kanału. Ponadto, jak mówili reporterce RDN, opłaty najmu w tym miejscu są za wysokie.

– Ta ulica wymaga gruntownego remontu od ulicy Kochanowskiego aż do samego końca. Od 20 paru lat następuje tylko takie „plombowanie”. Czyli tu się pokaże dziura, przyjdzie się, wyczyści, załata i się odjeżdża. Ale to jest syzyfowa praca.

Część prac została już zakończona, a w tym tygodniu będzie ich kontynuacja – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek.

– W budżecie miasta na ten rok kalendarzowy nie zostało przewidziane takie zadanie jak kompleksowa naprawa tej ulicy. Należy jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że nie cała droga należy do Zarządu Dróg i Komunikacji. Część tej drogi przebiega po terenach prywatnych. I tam nie mamy już takich możliwości, żeby podjąć jakieś działania w zakresie naprawy tej drogi.

Jak dodaje dyrektor Michałek, uzupełnienie ubytków w części prywatnej drogi należy do obowiązków jej właściciela.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Katarzyna Antosz, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN