Egipskie ciemności w Dąbrowie Tarnowskiej

18.07.2019

Mieszkańcy stolicy Powiśla interweniują w RDN i skarżą się, że tuż po północy w całej miejscowości – oprócz Rynku – gasną światła. Twierdzą ponadto, że takie działania negatywnie wpływają na poczucie ich bezpieczeństwa.

– Są różni ludzie, którzy chodzą wieczorami. Wydaje mi się, że jeśli oszczędzać to na czymś innym, a nie na oświetleniu, bo to jednak wpływa na bezpieczeństwo. – Wszystko się może zdarzyć. Mogą być jakieś napady, rozboje, szkody, kradzieże. – Oświetlenie jest potrzebne. – Jeśli są latarnie to powinny świecić.

W ciemnych, nieoświetlonych uliczkach wszystko może się zdarzyć – mówią zaniepokojeni mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej.

Chcemy zaoszczędzić, bo cena dostawy prądu wzrosła o 100% – mówi Stanisław Ryczek, sekretarz gminy i uspokaja, że to tylko tymczasowe rozwiązanie – na okres wakacji.

W tym okresie dzień jest długi. Po 24.00 jest bardzo mały ruch samochodów, więc chcieliśmy trochę zaoszczędzić. Powrócimy do świecenia całonocnego, tak jak to było przed lipcem.

Po weekendzie gmina ma poznać opinie Policji i dowiedzieć się, jak wyłączenie świateł po północy wpłynęło na bezpieczeństwo mieszkańców.

Jeśli analiza służb będzie negatywna, władze gminy obiecują, że niezwłocznie przywrócą oświetlenie w Dąbrowie Tarnowskiej.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Stanisław Ryczek
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy