Ekipa RDN na tarnowskiej Kantorii [ZDJĘCIA]

25.07.2019

Kantoria – miejsce rekreacji i wypoczynku tarnowian – był kolejnym przystankiem na wakacyjnej trasy radia RDN. Obiekt po zmianach przyciąga tłumy mieszkańców oraz turystów.

Mogą oni korzystać z zielonych terenów, zadaszonych miejsc do wypoczynku na leżakach czy też piaszczystego boiska. – To miejsce zmieniło się nie do poznania – mówią reporterowi RDN osoby odwiedzające tarnowską Kantorię.

– Jest gdzie wyjść, można posiedzieć, czy pograć w piłkę lub nawet popatrzeć jak inni grają. Staw jest bardzo ładny. Ukojenie i wyciszenie można doznać siedząc tu na ławce. – Taki spokój, piękny widok, ciepło czy też miła atmosfera. Do tego pięknie zagospodarowane i zadbane. Pięknie ścięta trawa, no i każdy jest tu zachwycony. Powietrze wydaje się być lepsze niż w centrum Tarnowa. Polecam każdemu odpoczynek nad Kantorią.

Po przebudowie miejsce to stało się bardzo popularne wśród rodzin czy też turystów – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

– Pojawiły się tarasy, jest mała kawiarenka, duża plaża, czasami zamieniona na boisko sportowe. To taka nowa kultura tego miejsca. Ludzie przychodzą, zachowują się tak bardzo naturalnie i odpoczywają. Ktoś sobie rozłożył kocyk, czyta sobie książkę. Inny całą rodziną siadł na leżaczkach. Wszyscy patrzą w dal, a widok jest piękny, bo na horyzoncie widać nasze osiedle z tarnowską banią.

Teren jest chętnie odwiedzany przez tarnowian od rana do wieczora. Najwięcej osób jest jednak popołudniami i wieczorami.

Obiekt jest pod kontrolą, jest tu bezpiecznie – mówi komendant tarnowskiej Straży Miejskiej, Krzysztof Tomasik.

– Tu patrole rowerowe są często obecne i do tego kamery monitoringu miejskiego. Jedna z nich podgląda z odległości trzech kilometrów stąd z ulicy Marynarki Wojennej. Jest takie urządzenie z którego możemy sobie to miejsce dobrze obejrzeć, jak sytuacja wygląda. No i niewątpliwie mamy też statek powietrzny dron, gdzie możemy robić kontrolę wielu terenów.

Tarnowska Kantoria była kolejnym przystankiem na trasie letniej ekipy radia RDN. Dotychczas odwiedziliśmy m.in. Czchów, Pleśną, Lipnicę Murowaną czy też tarnowski Park Strzelecki.

Jutro nasz wóz transmisyjny zaparkuje na Rynku w Pilźnie.

Posłuchaj:
Odwiedzający Kantorię
Roman Ciepiela
Krzysztof Tomasik
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN