Ekipa RDN znów w terenie [ZDJĘCIA]

18.07.2019

Tym razem można było nas spotkać w Pleśnej, w miejscu niezliczonych, pogórzańskich atrakcji turystycznych. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie tarnowskim.

Jednym z najnowszych, a zarazem najjaśniejszych punktów na mapie gminy jest tamtejszy plac targowy, który jak mówią sami sprzedawcy, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród okolicznych mieszkańców.

– Możemy się rozstawić w cieniu. Jest super. Odkąd jest to miejsce to ludzi mamy coraz więcej. – Można dostać pomidory, ogórki, czereśnie, jabłka, ziemniaki, marchewkę, borówki. Trzeba tu być przed szóstą, żeby złapać najlepsze okazje.

W Pleśnej nigdy nie było takiej tradycji, ale to się teraz zmieniło – mówi Ryszard Stankowski, wicewójt Pleśnej.

– W pobliżu budynku gminy rozwinął się plac targowy, a my korzystając z możliwości finansowych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i mając odpowiednie miejsce, wybudowaliśmy targowisko. To 33 miejsca parkingowe, a tak naprawdę handlowe, które cieszą się niesamowitym.

Nie odchodźcie jednak od radioodbiorników.

Już jutro nasz wóz transmisyjny zaparkuje w Lipnicy Murowanej, a w sobotę będziemy nad radłowskim zalewem, gdzie będą odbywały się zawody triathlonowe.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Ryszard Stankowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN