Ekointerwencje też na Sądecczyźnie

20.02.2020

Zła jakość powietrza wciąż doskwiera mieszkańcom Małopolski. Ponad 150 ekointerwencji zostało zgłoszonych tylko w trzy tygodnie. Takie dane przekazuje Urząd Marszałkowski.

Informacje przesyłane przez Małopolan w większości dotyczą palenia odpadów w domowych piecach i kominkach. To aż 109 zgłoszeń. Pozostałe mówią o: eksploatacji instalacji lub spalaniu paliw niezgodnych z uchwałą antysmogową, ale też naruszeniach przepisów ochrony środowiska przez przedsiębiorców. Zdarzyło się też, że mieszkańcy informowali o sprzedaży węgla złej jakości.

Najwięcej zgłoszeń przesłali mieszkańcy gmin: Trzebinia, Myślenice czy Kraków. Pomocy w Urzędzie Marszałkowskim szukają jednak też mieszkańcy Sądecczyzny.

Od czasu uruchomienia formularza ekointerwencji o kontrole z Nowego Sącza wysłano około 80 próśb.

 

Formularz znajdziecie na www.powietrze.malopolska.pl. Możecie dzięki niemu zgłosić wszelkie przypadki łamania przepisów środowiskowych. Każde zgłoszenie kierowane jest do właściwego organu kontroli. Jednocześnie urząd marszałkowski prosi je o informację zwrotną na temat wyników przeprowadzonych działań kontrolnych.

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska, Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN