Fałszywi policjanci w rękach stróżów prawa

28.02.2020

Funkcjonariusze Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą brzeskiej jednostki w województwie opolskim zatrzymali dwóch podejrzanych o wyłudzenie pieniędzy od mieszkanki powiatu brzeskiego. 

 

Mężczyzna podający się za policjanta w październiku ubiegłego roku telefonował do 61 letniej kobiety z informacją o grasującej w okolicy szajce oszustów. Mówi oficer prasowy brzeskiej policji Ewelina Buda

– Swojej rozmówczyni wmówił, że jej środki na koncie są zagrożone i dlatego najlepiej byłoby, gdyby przelała je na nowe konto bankowe. 

Przestraszona kobieta utworzyła nowe konto i podała mężczyźnie dane logowania do rachunku, na który przelała ponad 100 tysięcy złotych.

Oszust zdążył już wykonać dwa przelewy po 40 tys. złotych zanim kobieta zorientowała się co zrobiła i zgłosiła się do brzeskich policjantów. Funkcjonariuszom  udało się uniemożliwić dostęp do połowy skradzionych pieniędzy.

Stróże prawa wpierw zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który miał wypłacić z konta przelane 40 tysięcy złotych. W ubiegłym tygodniu policjanci z Brzeska wspólnie z kolegami z Opola zatrzymali kolejnego 42-letniego podejrzanego, który miał się podawać za policjanta. Mężczyzna znajduje się po dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Na poczet obowiązku naprawienia szkody policjanci zajęli też jego mienie. Obu mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN