Fałszywi policjanci znów w natarciu – chcieli oszukać kilka osób

20.03.2019

Oszuści podający się za policjantów znów są aktywni. Tylko w ciągu jednego dnia chcieli oszukać trzy osoby. Wszystkie były mieszkankami Gorlic.

Najpierw przestępca chciał wyłudzić od jednej z mieszkanek Gorlic 25 tysięcy złotych. Przekonywał kobietę, że jest to element tajnej akcji rozpracowania grupy przestępczej i poprosił o przelanie pieniędzy na nowy rachunek bankowy.

Tego samego dnia telefon odebrała kolejna kobieta, która usłyszała z kolei, że padła ofiarą hakerów, którzy mieli włamać się na jej konto bankowe. Oszust podający się za policjanta sugerował przelanie oszczędności na inne konto, przez co miał uratować jej oszczędności. Kobieta w porę zorientowała się, że to pułapka i zawiadomiła prawdziwych policjantów.

Trzeci telefon również dotyczył przelania oszczędności na wskazane konto. Rozmówczyni nie mogła jednak wypłacić pieniędzy bez zgody męża, który zarządzał kontem, a w tym czasie przebywał w szpitalu. Oszust, gdy o tym usłyszał, po prostu się rozłączył.

Policja przypomina, że nigdy nie prosi o włączanie się do akcji, ani nie żąda przelania pieniędzy na jakiekolwiek konto bankowe.

Posłuchaj:
Relacja
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN