Fatalny stan domu kultury

05.10.2017

Skorodowane schody przy wyjściu ewakuacyjnym, zniszczona sala baletowa czy przeciekający dach, to tylko część problemów Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Temat rozgorzał na ostatniej sesji rady miasta, po tym jak radna Danuta Pazdro zapytała o fatalny stan techniczny pomieszczenia, w którym przechowywane są stroje zespołu „Rzeszowiacy”. 

Rada zwracała uwagę, że kosztowne stroje wiszą w pomieszczeniach bez wentylacji. – Na ten moment z punktu widzenia konstrukcyjnego, przepisów BHP, sanepidu i przeciwpożarowych, te pomieszczenia naprawdę nie nadają się do użytkowania. W takim razie trzeba wyprowadzić te wszystkie stroje, bo to są ogromne koszty późniejszej ich naprawy – zaznaczała Danuta Pazdro.

Jak się jednak okazuje budynek Samorządowego Centrum Kultury problemów technicznych ma zdecydowanie więcej – Od kwietnia wyłączona jest sala baletowa Rzeszowiaków, bo po pierwszej wiosennej burzy odpadły kasetony i pojawił się grzyb – przyznaje Joanna Kruszyńska pełniąca obowiązki dyrektora ośrodka.

Co do stanu technicznego budynku złudzeń nie pozostawia Tadeusz Siemek wiceprezydent Mielca. – Stan techniczny budynku Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu jest ciężki.

Aby obiekt mógł funkcjonować pierwsze remonty mają ruszyć jeszcze w tym roku. Na kolejne prace rada ma przeznaczyć pieniądze w przyszłorocznym budżecie.

Posłuchaj:
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN