GDDKiA szuka firmy, która wybuduje rondo turbinowe w Gorlicach

20.05.2020

Trwa przetarg na budowę ronda turbinowego na Zawodziu w Gorlicach. Inwestycja może znacznie ułatwić przejazd drogą krajowa. Dwudziestka-ósemka w miejscu obecnego skrzyżowania jest bardzo niebezpieczna, jednak w zeszłym roku Minister Infrastruktury ogłosił programy, w którym mieści się jego przebudowa.

GDDKiA ogłosiła przetarg na przebudowę DK28 w Gorlicach na odcinku ponad 7 kilometrów. Prace dotyczą więc też skrzyżowania na Zawodziu, które po zakończonych pracach ma zamienić się w dwupasmowe rondo turbinowe. Drogą będą mogły przejeżdżać też cięższe samochody niż do tej pory, dlatego, że nośności nawierzchni zostanie podniesiona do 115kN/oś. Przebudowane będą też skrzyżowanie krajówki z drogą gminną i wojewódzką w kierunku Konieczna.

GDDKiA planuje także budowa chodników i ścieżek pieszo-rowerowych, a także przebudowę już istniejących chodników i zjazdów. Od daty podpisania umowy wykonawca będzie mieć 41 miesięcy czyli prawie 3 i pół roku na przygotowanie dokumentacji i uzyskanie niezbędnych decyzji, w tym zezwolenia na realizację. GDDKiA czeka na oferty do 9 czerwca 2020.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN