Jak mamy głosować skoro lokale wyborcze są nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych? – pytają chorzy

16.05.2019

Pytają nasi słuchacze i proszą RDN o interwencję w tej sprawie.

W Tarnowie, jak sprawdziliśmy, 36 z 66 stałych obwodów głosowania jest przystosowana dla potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Jak ma głosować osoba niepełnosprawna tam, gdzie są bariery architektoniczne? Z tym pytaniem zwracamy się do urzędników.

W przypadku jeżeli wyborca mieszka w obwodzie, w którym nie ma lokalu przystosowanego do osób niepełnosprawnych, ma możliwość złożenia takiego wniosku w urzędzie gminy aby wpisać go do spisu wyborców właśnie w tym jednym z lokali przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych – radzi Krystian Krawczyk, zastępca dyrektora Wydziału Organizacyjnego tarnowskiego magistratu.

Osoby niepełnosprawne mają na to czas najpóźniej w piątym dniu przed dniem wyborów.

Informacje o tym, gdzie znajdują się lokale przeznaczone dla osób niepełnosprawnych są umieszczone w obwieszczeniach na terenie miasta – informuje Krystian Krawczyk.

– Czerwonym kolorem na tym dużym obwieszczeniu wiszącym na słupach są zaznaczone te lokale, które są dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Natomiast osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą głosować korespondencyjnie lub przez pełnomocnika.

A wybory do Europarlamentu już w niedzielę, 26 maja. Będziemy wybierać swoich przedstawicieli do PE po raz czwarty. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00.

Posłuchaj:
Krystian Krawczyk
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy