Gmina Kamienica inwestuję w ścieżki rowerowe. Co jeszcze wybudują w tym roku?

14.01.2020

Budowa hali sportowej, ścieżki rowerowej i remont mostu na Kamienicy. To plan na najbliższy rok w gminie Kamienica. Koszt budowy hali sportowej to 8 milionów złotych z czego połowę pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu.

Hala sportowa ma służyć nie tylko mieszkańcom Kamienicy, ale też ościennym gminom. Ścieżka rowerowa, która przebiegać będzie przez tereny gminy będzie miała 12 metrów długości. Prace już ruszają – wyjaśnia Władysław Sadowski wójt Kamienicy.

– Budowa wielofunkcyjnych ścieżek rowerowych, od Kamienicy do Limanowej z łącznikiem do trasy VeloDunajec. Na pierwszy etap mamy podpisaną umowę z wykonawcą, w najbliższym czasie będzie rozpisany przetarg na drugi i trzeci etap. Termin zakończenia tej inwestycji to właściwie jest koniec tego roku, na początek przyszłego przewidziane są jeszcze rozliczenia – wyjaśnia.

W gminie będą remontowane też drogi, które zostały zniszczone w wyniki powodzi 2 lata temu. Udało się pozyskać dofinansowanie z funduszu powodziowego. Mieszkańcy Kamienicy już w tym roku będą korzystać z wyremontowanej i odnowionej płyty rynku. Na realizację zadań w budżecie zaplanowano ponad 43 miliony złotych.

Posłuchaj:
Władysław Sadowski
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN