Gmina Rzepiennik Strzyżewski wśród gmin z dofinansowaniem ze środków RPO Województwa Małopolskiego

14.10.2019

Prawie 790 tys. zł przeznaczone zostanie na otwarcie kolejnego oddziału przedszkola dla 25 dzieci, a także w dwóch innych placówkach utworzenie dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Najmłodsi będą mogli również skorzystać z lekcji języka obcego.

– Będzie po byłym gimnazjum, budynku który teraz w części jest tylko wykorzystywany, adaptacja do przedszkola, do tego jednego oddziału. Ponadto będzie zapewniona opieka dla dziecka niepełnosprawnego – mówi wójt gminy Rzepiennik Strzyżewski, Marek Karaś.

Przedszkole będzie otwarte od września przyszłego roku. Projekt opiewa na kwotę prawie 950 tys. zł.

W sumie wybrano 74 projekty na kwotę ok. 62 mln złotych na wychowanie przedszkolne oraz 35 projektów na 115 mln zł unijnego dofinansowania w zakresie kształcenia zawodowego.

– Są to już kolejne konkursy, które Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął, mimo to że jesteśmy na końcówce tej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020. Kolejne konkursy są w przygotowaniu przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości, które działa w imieniu Województwa Małopolskiego. Będą kolejne konkursy zarówno w tym roku, jak i w przyszłym. W 2020 roku planujemy siedem nowych konkursów nie tylko dla jednostek samorządu terytorialnego, ale również dla przedsiębiorców – mówi Rafał Solecki, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Jak informowaliśmy, wśród gmin, które uzyskały dofinansowanie jest m.in. Żabno, które na utworzenie nowych miejsc przedszkolnych w Łęgu Tarnowskim otrzymało ponad 860 tys. zł.

Do gminy Szczurowa trafi prawie 640 tys. na rozwój edukacji przedszkolnej – „Maluchy na start”.

Posłuchaj:
Marek Karaś
Rafał Solecki
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN