Gminy i powiaty dostaną pieniądze na odbudowę dróg i mostów

04.03.2019

Ponad 96 milionów złotych zasilą budżety małopolskie gminy i powiaty na odbudowę dróg, mostów i przepustów po powodziach oraz w związku z osuwiskami. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało już promesy. Gdzie trafią pieniądze?

Dofinansowanie dostaną zarówno gminy, jak i powiaty. Jeżeli chodzi o gminy sądeckie, najwięcej, bo ponad 2,2 mln trafi do Krynicy-Zdroju i to na jedno zadanie – remont ulicy Źródlanej wraz z przepustem. Promesy przyznano też gminom Korzenna, Grybów, Kamionka Wielka, Rytro i Łącko.

W regionie limanowskim najwięcej pieniędzy popłynie do gminy Kamienica. Jest to ponad 2 miliony, z czego 1,6 miliona pozwoli odbudować most na osiedlu Białe w Szczawie. Ponadto wsparcie finansowe będą miały gminy Limanowa, Laskowa, Dobra i Tymbark.

W regionie gorlickim gminy Bobowa i Uście Gorlickie.

Przez powódź mocno ucierpiała też gmina Ochotnica Dolna w powiecie nowotarskim i tam przyznano promesę w kwocie blisko 4,5 miliona zł. Pozwoli to między innymi wyremontować drogę Jamne w Ochotnicy Górnej. W tych okolicach wsparcie dostało też Krościenko nad Dunajcem.

Promesy dostały też powiaty. Niecałe 5 milionów trafi do powiatu gorlickiego, do nowosądeckiego nieco ponad 5 milionów. Pozwoli to odbudować drogi powiatowe lub mosty i przepusty przy tych drogach. Pełne zestawienie znajdziecie tutaj: klik.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN