Gorąca dyskusja o parkingach dla niepełnosprawnych

08.11.2017

Mamy ułatwiać życie osobom niepełnosprawnym, a nie utrudniać – grzmiał na sesji rady gminy Dębica Lech Żurek. Odniósł się tym samym do miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, które jego zdaniem są zbyt daleko od wejść do ośrodków kultury.

To jest nieporozumienie, aby miejsca dla niepełnosprawnych były wyznaczone jak najdalej od budynku. Tak jest przy Górze Śmierci i DK w Brzeźnicy – komentuje Lech Żurek.

Marcin Ciszek, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica uważa z kolei, że radni powinni zająć się nie tylko miejscami parkingowymi dla niepełnosprawnych, ale przede wszystkim dostosowaniem budynków kultury do ich potrzeb. – Jeśli chodzi o DK w Brzeźnicy, to ja myślę, że większym problemem jest to, czego pan radny, notabene z Brzeźnicy nie poruszył, czyli że mamy miejsca parkingowe, ale budynek nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Osoba może dojechać do drzwi i tyle, bo dalej jest schodek – dodaje dyrektor.

 

Dyrektor twierdzi, że miejsca zostały wyznaczone zgodnie z rozporządzeniem ministra i znajdują się w najwygodniejszej lokalizacji dla osób niepełnosprawnych.

Posłuchaj:
Lech Żurek
Marcin Ciszek
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN