Gródek nad Dunajcem: Mieszkancy nie chca podwyzek cen wody

21.06.2017

 

Mieszkancy Gródka nad Dunajcem martwia sie zapowiadanymi przez wladze gminy zmianami cen za wode i scieki. Przez dwa ostatnie lata w Gródku placili 14,81 zl za metr szescienny scieków, a teraz placic maja 19,77 . Metr szescienny wody z 7,18 zl spadnie do 4,82.

To jest 2,36 zl brutto tansza woda od poprzedniej taryfy. Natomiast scieki, niestety poszly w góre, z uwagi na to, ze tych scieków za malo jeszcze trafia do oczyszczalni. Koszty utrzymania oczyszczalni sa stosunkowo wysokie, dlatego taryfa na scieki wzrosla. Jest przymiarka, zeby wynosila 19,76 zl. Warto wspomniec, ze ceny wody i scieków nie zmienialy sie w naszej gminie od dwóch lat – wyjasnia  Mieczyslaw Hajduga, zastepce wójta Gminy Gródek nad Dunajcem. – Mieszkancy sa jednak niezadowoleni. Woda i scieki w Gródku drozsze niz zloto – napisal do nas  jeden ze sluchaczy.

Gospodarka wodno-kanalizacyjna w gminie zajmuje sie Spólka Dunajec. Jej prezes nie zgodzil sie na rozmowe z nami.  Zastepca wójta Gródka nad Dunajcem powiedzial nam, ze w Spólce Dunajec nic w tej chwili nie da sie ukryc, wszystko jest przejrzyste, czyste i wladze gminne sa z tego tytulu zadowolone.

Wszystko wyjasni sie juz dzis na sesji rady gminy, podczas której rajcowie podejma decyzje o zmianie taryfy oplat za wode i scieki.

Posluchaj Mieczyslawa Hajdugi:

Posluchaj mieszkanca Gródka:

 

Katarzyna Tokarczyk

Wydawca
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy