Groźny pożar i ewakuacja mieszkańców w Koszycach Małych [ZDJĘCIA]

26.11.2018

Służby ustalają przyczyny pożaru, do którego podczas weekendu doszło w domu wielorodzinnym w Koszycach Małych koło Tarnowa. Sześć rodzin ewakuowano.

Mieszkańców bloku przy ulicy Spacerowej trzeba było ewakuować. – Wstępne ustalenia straży pożarnej wskazują, że w jednym z mieszkań doszło do zaprószenia ognia – mówi Paweł Mazurek, rzecznik tarnowskiej straży pożarnej.

Pożar wybuchł w jednym z mieszkań i szybko objął cały lokal oraz korytarz. – Nie mieliśmy czasu na zabranie niczego, wybiegliśmy z domu – mówią mieszkańcy domu.

Siedziałem w domu, oglądałem telewizor, nagle pojawił się dym i zaczęło mnie dusić. Otworzyłem okno, potem ubrałem kurtkę i wyszedłem na pole. – Sąsiadka wpadła do mnie, w domu miałam wnuczkę, którą niedawno wykąpałam. Mówi żebym popatrzyła ile dymu wydostaje się przez okna. Z tyłu domu jeden ogień i płomienie. – Do mojego domu wdzierał się dym, nie dało się nawet wyjść na korytarz. Było tam pełno dymu i ogień. Wszystko przedostawało się do domu.

W sobotni wieczór do szpitala odwieziono dwie osoby. Dłuższej hospitalizacji wymagała jedynie starsza kobieta.

Ze względu na zniszczenia budynku mieszkańcy nie mogą na razie do niego powrócić. Znaleźli tymczasowe schronienie u rodzin. – Będziemy starali się im pomóc – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

– Będziemy się starali być niejako pośrednikami w znalezieniu lokalu zastępczego. Ze strony gminy gwarantujemy ewentualną pomoc w dopłacie do czynszu oraz wypłacie zasiłku. Bezpośrednio nastąpiły tutaj straty materialne. Każda rodzina będzie weryfikowana indywidualnie. Ze strony gminy na pewno będzie pomoc finansowa. Wystąpimy również do wojewody o wsparcie finansowe – dodaje.

Państwowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego sprawdzi czy obiekt nadaje się do remontu, czy jedynie do rozbiórki.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Grzegorz Kozioł
Paweł Mazurek
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN