Grupa Azoty przyjmuje do pracy

18.01.2018

Szef chemicznego giganta w rozmowie z RDN zachęca do logowania się na platformie zatrudnieniowej, bo firma zwiększa kadrę.

Dzieje się tak dzięki dużej dynamice rozwoju – mówi prezes, dr Wojciech Wardacki. – 1 100 000 000 zł to jest ogromna kwota, i ona tutaj została, to są instalacje. To spowodowało, że trudne sytuacje rynkowe w określonych obszarach znosimy łatwiej – dodaje dr Wardacki.

Prezes przekonuje, że praca w Azotach to stabilne i dobre zatrudnienie. Choć nie mówi o szczegółach, jego zdaniem, są to także wysokie zarobki. Wysokość płac w przedsiębiorstwie w bieżącym roku zaakceptowali tzw. partnerzy społeczni w zawartym w listopadzie specjalnym porozumieniu. Z danych wynika, że zatrudnienie w Azotach z roku na rok rośnie. Obecnie w firmie pracuje 2160 osób, to o 60 osób więcej niż poprzednio.

Grupa Azoty mocno wspiera różne instytucje, głównie sportowe i kulturalne. Sponsoring to nawet 8 milionów rocznie. A podatki podstawowe, które z przedsiębiorstwa trafiają do miasta wynoszą rocznie nawet 20 milionów złotych.

Posłuchaj:
Wojciech Wardacki
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Grzegorz Krakowski
play
Słowo za słowo - Anna Czech
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN