Grupa Azoty wciąż z tarnowskimi siatkarkami

27.09.2019

Nowa sponsorska umowa stała się faktem.

Jak mówi Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty, podpisanie umowy było dla spółki bardzo ważne.

– Klub jest dla nas ważny. Jak w soczewce można w nim zobaczyć te elementy, na których Grupie Azoty zależy. Młodzież może trenować. Potęgę klubu należy budować w oparciu o zawodniczki z lokalnych środowisk i trzeba ten system szkolenia zbudować. Wiele klubów o tym zapomina, bo to są koszty, dodatkowy nakład pracy i zazwyczaj starają się uzyskać środki od sponsorów, żeby mieć tylko na drużynę, która profesjonalnie gra.

Jak przyznaje Michał Betleja, trener siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów, umowa sponsorska to duża stabilizacja.

– Budzimy się rano, idziemy do pracy, analizujemy video, nie zastanawiamy się nad tym, czy będziemy mieć wypłatę albo czy będziemy mieć za co jechać na mecz. Jest pełen spokój, więc to była ważna chwila, żebyśmy podpisali umowę z tym strategicznym sponsorem. Ten pełen spokój na pewno się przełoży na wynik sportowy. Cele, które zakładamy w pierwszej kolejności, to zdobycie ósemki, bo cele mamy podzielone na etapy, więc ta ósemka będzie dla nas najważniejsza, żeby móc zagrać w play-off.

Magdalena Szabó, kapitan drużyny Grupa Azoty PWSZ Tarnów mówi, że były duże zmiany personalne w drużynie.

– Jest nas 5 z poprzedniego sezonu, reszta doszła. Ciężko jest się na początku zgrać z drużyną, porozumieć, ale myślę, że to idzie wszystko w dobrym kierunku. Mija drugi miesiąc, gdzie gramy ze sobą, codziennie się widzimy, docieramy. Mam nadzieję, że od soboty to już będzie bardzo widoczne, że jesteśmy zgrane i jesteśmy jednym kolektywem. Będą naprawdę duże emocje.

Tymczasem przed siatkarkami pierwszy domowy mecz ze Stalą Mielcem już w sobotę o godz. 18.00.

Posłuchaj:
Wojciech Wardacki
Michał Betleja
Magdalena Szabó
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN