Grzegorz Wawryka: – Nie zgadzam się z zarzutami mojego rywala [WIDEO]

24.09.2018

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka odpiera zarzuty kontrkandydata z PiS, który nazwał Brzesko miastem stagnacji.

Sławomir Pater w Pulsie Regionu uznał, że Brzesko nie wykorzystuje w pełni swoich szans gospodarczych związanych m.in. ze Strefą Aktywności Gospodarczej.

Grzegorz Wawryka w programie Słowo za słowo przywoływał przykłady inwestycji wykonanych przy współudziale środków unijnych i nawoływał rywali do zaprezentowania programów wyborczych.

-Istotną rzeczą dla miasta, bo mieszkańcy tego oczekują, jest przedstawienie jakichś konkretnych programów, a na tą chwilę tych programów nie widzę. W kampanii pojawiają się już takie niezdrowe emocje i na przykład chodzą po gminie jakiejś „zielone ludki”, które rozpowiadają różne nieprawdopodobne historie, na przykład że jedna szkoła zostanie zamknięta, że tam powstanie dom pomocy społecznej, to są kompletne bzdury. Mówią też na przykład, że centrum miasta będzie sprzedane pod jakiś budynek, nie wiadomo jaki. Nikt pod tymi teoriami się nie chce podpisać, bo wiadomo, że gdyby się podpisał, to za powiedzenie nieprawdy może się to skończyć procesem sądowym – mówi Grzegorz Wawryka.

Z Grzegorzem Wawryką rozmawiała Dorota Kunc.

Dodajmy, że obecny burmistrz Brzeska ma dwóch prawdopodobnych rywali. Są nimi Sławomir Pater z PiS i Tomasz Latocha, który idzie do wyborów z hasłem ‚Brzesko od nowa’.

Wśród inwestycji przywołanych przez Grzegorza Wawrykę, które, jego zdaniem, świadczą o rozwoju gminy są m.in. przebudowy dróg, utworzenie dziennego domu Senior Plus, wymiana źródeł ciepła czy budowa parkingu przy dworcu PKP.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN