Gwiazdy rocka oraz tarnowscy muzycy zagrali na rzecz chorych dzieci [ZDJĘCIA]

27.01.2019

Legendarna grupa rockowa „Dżem” oraz młodzi tarnowscy muzycy zagrali w Skrzyszowie. Dziewiąty koncert charytatywny cieszył się po raz kolejny dużym powodzeniem wśród mieszkańców regionu.

Bilety zostały wyprzedane kilka dni przed startem imprezy. – Można podzielić słuchanie muzyki wspaniałego zespołu i wesprzeć osoby potrzebujące – mówią reporterowi RDN uczestnicy koncertu. – Na muzyce „Dżemu” się wychowałem. Podczas ostatniego koncertu w Tarnowie, rozmawiałem z Ryśkiem Riedlem. Ale z potrzeby serca też tu jestem – Generalnie przyszliśmy na dobrą muzykę. Ale jeżeli jest to koncert charytatywny, to trzeba sobie pomagać i jakoś wspierać. – Bardzo udana impreza, po drugie „Dżem” gwiazda wieczoru. Bardzo jestem zżyty z tym zespołem. Do tego akcja charytatywna w naszym regionie jest bardzo popularna – dodają.

Przed gwiazdą wieczoru – zespołem „Dżem” na scenie zagrali muzycy S.M. Rock z Tarnowa. – Ważne by wspierać takie akcje, a jednocześnie promować młodych muzyków – mówił po koncercie nauczyciel śpiewu i wokalista Sławomir Ramian. – Zdecydowaliśmy się wystąpić, bo była to dobra okazja, by wspomóc fantastyczną akcję. Charytatywne koncerty są bardzo dobrą formą pomocy. Bardzo chętnie się do takich przyłączam. Ale także przez to, że w Tarnowskim Centrum Kultury, znana dobra szkoła S.M. Rock zmieniła kadrę. Pomyśleliśmy, że będzie dobrze wyjść gdzieś dalej, pokazać się szerszej publiczność. A jak wiemy w tej hali było dziś dość tłoczno – dodaje.

Podczas imprezy odbyła się również aukcja charytatywna gadżetów sportowych, obrazów oraz specjalnych koszy spożywczych. Jeden z obrazów został wylicytowany za 5 tysięcy złotych, natomiast kurtkę polskich skoczków narciarskich jeden z uczestników koncertu wylicytował za ponad tysiąc złotych. – Otwartość serc uczestników koncertu przekraczają nasze oczekiwania – podsumowuje imprezę wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior. – I licytacja oraz liczba ludzi na koncercie pokazuje, że jeżeli coś zorganizujesz, to warto się dzielić z innym. Zebrane kwoty można powiedzieć fantastyczne, po cichu myślę, że będzie rekordowa zbiórka. Jaką kwotę przekażemy chorym dzieciakom to dopiero będziemy wiedzieć w połowie tygodnia. Wszystkie pieniądze musimy zebrać i przeliczyć, ale liczymy że będzie to rekord – mówi wójt.

Dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje pięciu młodych mieszkańców z gminy Skrzyszów.

Posłuchaj:
Uczestników koncertu
Sławomira Ramiana
Marcina Kiwiora
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN