Hucuły z całej polski pokażą swoje umiejętności w Regietowie

24.05.2019

Ponad 70 hucułów z najlepszych polskich stajni razem ze swoimi dżokejami przyjedzie do Regietowa. Właśnie tutaj odbędą się kwalifikacje do Mistrzostw Polski tej rasy. Przez dwa dni będą tu prezentowane umiejętności klaczy i ogierów w różnych konkurencjach. Jak wyjaśnia zoolog Barbara Jaglińska będą to m.in. skoki przez przeszkody, ale też pewnego rodzaju konkurs piękności…

– Przygotowanie pod względem wyczyszczenia koni, ale również to, żeby współpracował, gdy idzie się z nim w ręku. Oczywiście musi mieć też podstawowe dla konia huculskiego cechy.

W drugim dniu zawodów konie wyjdą na tzw. ścieżkę huculską.

– Ktoś kiedyś powiedział, że to jest takie małe WKKW. Przeszkody terenowe, które naturalnie występują czyli jakieś rowy z wodą, kłoda do skoczenia albo kładka, ale również i stacjonaty. Przeróżne kombinację przeszkód.

W Regietowie zapowiedzieli się zawodnicy z śląska, województwa warmińsko-mazurskiego, Podkarpacia ale też małopolski. W sobotę dodatkowo ścieżka huculska zostanie otwarta dla młodych adeptów jazdy na koniach huculskich. Najmłodsi zawodnicy zapisani na listę startową mają mieć 10 lat.

Możecie podziwiać pokazy i dopingować zawodników, albo uczestniczyć też w regionalnym festiwalu. W Stadninie koni huculskich Gładyszów w niedziele wystąpią Gorale Łąccy i zespół country Billy Goates. Przez cały weekend będzie tu prezentowane rękodzieło ludowe.

Posłuchaj:
Barbara Jaglińska
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Urszula Rusecka
play
Słowo za Słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Tomasz Szołdrowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30