Inspirujący konkurs w tarnowskim Plastyku – tak mówią o nim sami uczniowie

15.01.2020

Mowa o VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być…” organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Młodzi ludzie chwalą pomysł.

– Będąc w szkole podstawowej i gimnazjalnej dwukrotnie uczestniczyłam w tym konkursie. Uważam, że ten konkurs bardzo rozwija i otwiera umysł młodych artystów, obalił bardzo dużo stereotypów o różnych rodzajach plastycznych, więc dzięki temu spokojnie przyszłam do tej szkoły – mówiła uczennica, Gabriela Chłopek.

Na swoim rysunku pokazałam to, że się boję ciemności i przebijanych balonów. – Przedstawiłam strach przed pająkami, czyli arachnofobię, bo bardzo się ich boję.

Gdy uczniowie próbują swoich sił w konkursie, nauczyciele mogą poszerzać kompetencje na warsztatach artystycznych.

Mieliśmy szczęście, że troje dzieci dostało się do drugiego etapu tego konkursu. Bardzo, bardzo ciekawa oferta. Nauczyciele mają możliwość poznawania różnych pracowni, profesorów, nauczycieli, którzy tutaj nas kształcą w różnych technikach. I za każdym razem te warsztaty dla nauczycieli są całkowicie inne – mówi Magdalena Latawska-Honkisz, nauczycielka plastyki, która uczestniczy w warsztatach już po raz siódmy.

Spośród przeszło 420 prac nadesłanych z niemal 40 szkół podstawowych regionu tarnowskiego, do drugiego etapu dostało się ponad 50 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Temat tej edycji konkursu – „Straszny dwór – straszydła i inne dziwadła” nawiązuje do ogłoszonego przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Ideą jest zwrócenie uwagi na znaczenie ‚ojca polskiej opery narodowej’ i jego dorobku artystycznego w życiu narodu i kraju.

Posłuchaj:
Gabriela Chłopek
Magdalena Latawska-Honkisz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN