Intensywna dyskusja na temat Cafe Tramwaju przy Placu Sobieskiego [WIDEO]

07.02.2019

Internetowy spór zatacza coraz szersze kręgi – jedni uważają, że to nie tylko atrakcja turystyczna Tarnowa, ale i miejsce z dobrą kawą, inni są zdania, że jest to mało estetyczna wizytówka miasta.

Mieszkańcom, w większości, tramwaj się podoba. Są i tacy, którzy widzieliby go raczej na dworcu, jak postuluje w dyskusji jeden z historyków.

Pięknie i ładnie. Nie jest tak, że jest nie zgodny z historią – tędy przebiegała trasa, więc powinien tu stać. – Wydaje mi się, że na dworcu dobrze by wyglądał. Mogli by to przenieść. – Tramwaj stoi tutaj – w centralnym punkcie miasta. Ludzie jak zobaczą, że stoi tramwaj to zawsze się ktoś tym zaciekawi – komentują mieszkańcy.

Radna PiS Anna Krakowska, która była gościem programu Słowo za słowo broni inicjatywy i nawołuje do dyskusji na temat pozostałych miejsc kontrowersyjnych pod tym względem.

Czy ja mam wskazywać brzydsze miejsca w Tarnowie? Na przykład słoń przy Nowym Świecie – nie jest na pewno estetyczny, mnie się nie podoba, a stoi i nikt o nim nie rozmawia. Możemy dyskutować czy tramwaj oddaje historię miasta, czy nie, lecz mnie on nie wadzi.

Dyskusję w internecie zapoczątkowali lider Naszego Miasta Tarnów i radny Tomasz Olszówka oraz znany historyk Antoni Sypek. Ten pierwszy jest za Cafe Tramwajem, ostatni ma wątpliwości. Do wymiany zdań dołączają kolejne osoby, a lista komentarzy jest długa.

Więcej także w Pulsie Regionu.

Jutro, po 16.00, gościem RDN będzie historyk Antoni Sypek

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mizera
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN