Jacek Hudyma: – PiS wygra jesienne wybory parlamentarne i będzie mogło rządzić samodzielnie [WIDEO]

27.05.2019

Mówił w programie Słowo za słowo, przewodniczący komitetu ziemskiego tej partii w powiecie tarnowskim. Taka jest ocena większości działaczy PiS po wygranej w wyborach do Europarlamentu.

Przed nami intensywny czas i wielka mobilizacja – dodaje wicestarosta.

– Na pewno samodzielne rządy – jestem o tym przekonany. Jest tylko kwestia czy będzie to większość konstytucyjna, czy nie. Myślę jednak, że mieszkańcy, zarówno na szczeblu ogólnopolskim oraz powiatowym widzą co robimy i będzie to duża przewaga. Jaka – zobaczymy po jesiennych wyborach.

W okręgu małopolsko – świętokrzyskim, PiS uzyskało ponad 56% głosów, Koalicja Europejska blisko 30%, a Wiosna Roberta Biedronia ponad 4,5%.

Według wstępnych danych te trzy ugrupowania zasiądą w Parlamencie Europejskim.

Tymczasem dane ogólnopolskie – tutaj najlepsza także Zjednoczona Prawica – przeszło 45%, a ponad 38% to wynik Koalicji Europejskiej. Trzecie miejsce przypadło Wiośnie Roberta Biedronia, która zdobyła ponad 6% wszystkich głosów.

W jesiennych wyborach do polskiego Parlamentu mają wystartować dotychczasowi posłowie PiS oraz wicemarszałek Małopolski, Anna Pieczarka.

Z Koalicji Obywatelskiej najprawdopodobniej Robert Wardzała, któremu teraz nie udało się uzyskać mandatu europosła. Otrzymał ponad 11 tysięcy głosów.

Posłuchaj:
Jacek Hudyma
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN