Jacek Lelek o pierwszych decyzjach po wyborach w Starym Sączu

19.11.2018

Urzędujący burmistrz Starego Sącza nie planuje po wyborach rewolucji w urzędzie. Mieszkańcy ponownie wybrali na włodarza Jacka Lelka, który zdobył prawie 70 procent głosów. W porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, burmistrz Starego Sącza przekonywał, że nie zmieni się jego najbliższe otoczenie, a jego zastępcą nadal będzie Kazimierz Gizicki. 

My jako pracownicy urzędu chcemy zmieniać się na lepsze. Zmian personalnych nie będzie praktycznie żadnych. To są kolejne wybory, które pokazały, że to poparcie jest coraz większe. Z jednej strony traktuję to, jako akceptację tego, co do tej pory robił, a z drugiej to jest taki kredyt zaufania w tym, co chcemy robić, żeby rozwijać miasto i gminę – dodał Jacek Lelek.

Układ sił nie zmieni się również w radzie miasta i gminy. Nadal w większości będą radni z klubu urzędującego burmistrza (12 radnych), a opozycją radni z PiS-u (9 radnych). – Czasem lepiej jest, gdy są dwie grupy i jedna patrzy na ręce drugiej. Jeśli rządzący podejmują złe decyzje, to opozycja powinna to sygnalizować – tłumaczył urzędujący burmistrz.

Jacek Lelek planuje również ściśle współpracować z sejmikiem województwa oraz dokończyć inwestycje – między innymi rozbudowę kanalizacji, budowę dworca autobusowego i parkingu park & ride.

Posłuchaj:
Jacek Lelek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN