Jacek Pilch: – W Tarnowie powinna być baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego [WIDEO]

09.10.2018

O utworzenie w Tarnowie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zamierza zabiegać Jacek Pilch, który kandyduje do rady powiatu tarnowskiego.

W programie Słowo za słowo uznał, że to realna szansa dla miasta i regionu na lepszą opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa. – Ja zaapeluję do wszystkich uczestników naszego życia publicznego, samorządowego, politycznego, żebyśmy spróbowali zawiązać taki pakt, żeby z przyszłej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, z przyszłych pieniędzy stworzyć taką bazę w Tarnowie. Ponieważ mamy Kraków, który obsługuje aglomerację krakowską i okolice, mamy następny śmigłowiec w Kielcach i kolejny dopiero w Sanoku, a w Tarnowie jest dziura – mówi.

Z Jackiem Pilchem rozmawiała Dorota Kunc.

Na co dzień zastępca dyrektora w kancelarii zarządu województwa małopolskiego, odpowiedzialny za trasy Velo Małopolska, ma numer jeden na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Powiat.

Startuje w okręgu Ciężkowice – Gromnik.

Uważa, że Pogórze wciąż nie jest odkryte turystycznie. Proponuje uruchomienie weekendowych połączeń kolejowych Tarnów – Ciężkowice i połączenie ich z trasami rowerowymi.

Chciałby też, żeby Ciężkowice miały status uzdrowiska. To, jego zdaniem, napędzi do miasteczka jeszcze większą liczbę gości.

Jacek Pilch ma 44 lata, pochodzi z Ciężkowic. Jest filologiem, mediatorem i negocjatorem. Był posłem ziemi tarnowskiej.

8 lat temu zrezygnował z członkostwa w PiS. Pracuje w Urzędzie Marszałkowskim.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30